22 грудня — День енергетика

Шановні працівники і ветерани ядерної енергетики!

Дорогі спілчани!

22 грудня відзначається, без перебільшення, одне із найсвітліших, загальновизнаних і найпочесніших професійних свят — День енергетика! Щиро і з вдячністю вітаю з цією знаменною датою наших атомних енергетиків, які денно і нощно виконують свою відповідальну і мужню місію — несуть людям світло і тепло, з повною віддачею всіх своїх знань, уміння, найкращих людських якостей, особливо за теперішніх умов загострення військового конфлікту і складної ситуації в Україні. Саме сьогодні ядерна енергетика, її працівники мають визначальний вплив на стан економіки країни, соціальне благополуччя населення, забезпечення енергетичної і національної безпеки держави. Питома вага ядерної енергетики у виробництві електроенергії в країні нині перевищує 55%, роками перевірена її стійкість до кризових явищ в економіці, галузь має істотне значення для розвитку вітчизняної промисловості. Однак можливості ядерної енергетики стосовно гарантування її надійного і безпекового функціонування мають свої межі. Ризики і загрози лише посилюються через постійний дефіцит обігових коштів для продовження проектного ресурсу діючих енергоблоків, урахування поточних потреб їх експлуатації та потреб в інвестиціях. Даються взнаки непослідовні і неефективні дії високопосадовців країни щодо планів розбудови галузі, формування її конкурентоспроможного іміджу, встановлення обґрунтованих тарифів, перегляду державної політики у сфері соціального захисту атомного персоналу, який працює в умовах підвищеного виробничого ризику, з урахуванням реального стану умов праці, положень міжнародних документів і найкращої міжнародної практики.

Зважаючи на це все, за рішенням Центрального комітету профспілки і його Президії, навесні цього року було проведено майже одночасно у восьми містах-супутниках розташування атомних об’єктів масові акції протесту на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників галузі з вимогою до вищого керівництва країни — забезпечити державну підтримку ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу і посилення соціального захисту працівників базової галузі. Гостроту проблеми, що загрожувала ядерній безпеці та соціальній стабільності трудових колективів галузі, через низку переговорів з урядовими і парламентськими структурами, відповідних звернень і петицій до очільників держави, активізацію діалогу з органами виконавчої влади, керівництвом НАЕК «Енергоатом», було дещо знято. З 1 жовтня цього року атомним працівникам збільшено тарифні ставки і посадові оклади, підвищено розмір премії.

Безумовно, зміни на краще відбуваються, але у порядку денному Атомпрофспілки України заявлені вимоги до держави в особі уряду залишаються. Нам потрібно також повсякчас знаходити можливість морально і матеріально підтримувати ветеранів, активно допомагати молодим працівникам реалізовувати свій творчий потенціал.

Дорогі колеги, друзі! Сердечно бажаю, щоб наше професійне свято, і зовсім скоро — Новорічні і Різдвяні свята, були сповнені для вас і ваших близьких світлом і теплом, миром і добром та великою гордістю за обраний фах атомника. Невичерпної вам енергії і сил у житті та праці!

З повагою

Голова Атомпрофспілки України                                        Валерій МАТОВ