55 сесія Славутицької міської ради

На розгляд чергової 55 сесії Славутицької міської ради було винесено 37 питань, розгляд яких тривав цілих два дні, 6 і 11 березня.
Одним з перших питань порядку денного депутати розглянули питання про  обрання секретаря міської ради. Міським головою на посаду секретаря міської ради була запропонована  кандидатура Кейс Олександри Євгенівни,  депутата Славутицької міської ради. Після проведеного таємного голосування дана кандидатура не набрала більшість голосів.

Після складання депутатських повноважень, виведено зі складу комісії ради з питань архітектури та будівництва,  комунальної власності, орендних відносин,  приватизації, енергоефективності, реформування житлово-комунального господарства та тарифної політики Миркіна Володимира Петровича, а до   складу даної комісії введено депутата Нестеренко Дмитра Анатолійовича.

Прозвучали заяви від депутатів:
Радченко Олени Володимирівни щодо садочка Маріте (необхідність встановлення веранд, налагодження освітлення, заміни елементів на дитячих майданчиках), про норми вивозу сміття; Чеснокова Сергія Миколайовича щодо заяви колишнього секретаря ради Борисова Володимира Володимировича про урізання його повноважень під час виконання службових обов’язків; Джалаляна Константна Валерійовича щодо соціальних гарантій учасникам АТО (придбання житла, лікування у стаціонарі, отримання безкоштовних ліків,  компенсації вартості за проїзд, спорудження пам’ятного знака захисникам України); Федосенка  Михайла Михайловича щодо вивозу піску, службового розслідування поведінки керуючого справами виконкому; Корнійчика Юрія Миколайовича щодо обрізання гілок тополь та омели, прибирання загальноміських територій, встановлення тарифів на вивіз сміття та роботи подрібнювача гілля, аварійну ділянку дороги по вулиці Військових будівельників.
Орлов Максим Іванович надав інформацію про те, що 5 березня відбулася зустріч Голови державного агентства України з управління зоною відчуження Петрука Віталія Вікторовича з головами профспілкових організацій зони відчуження, на якій було презентовано проект реформ у зоні відчуження. Чорнобильська АЕС залишається єдиним, цілісним комплексом. У 30-кілометровій зоні передбачається  робота шести підприємств. Є проблеми з фінансування цих підприємствах, питання будуть вирішуватися при сприянні адміністрації ДАЗВ.

6 березня тільки у другій половині дня депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Взяли до уваги звіт міського голови щодо діяльності виконавчих органів Славутицької міської ради у 2018 році, затвердили звіт про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича за 2018 рік в рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку міста Славутича до 2020 року та звіт про виконання міського бюджету  м. Славутича   за  2018 рік, заслухали звіт про виконання плану роботи Славутицької міської та затвердили план роботи на 2019 рік.
Розглянуті та затвердженні були і низка міських програм. «Заміни, модернізації, капітального ремонту та диспетчеризації ліфтів житлового фонду м. Славутича на 2019 рік», «Третій вік: старість на радість», «Забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у місті Славутич на 2019-2020 роки»  (передбачається виділити 500 тис. грн. на закупівлю житла на вторинному рику в  Славутичі  для учасників АТО та їх сімей). Внесені змін до міських програм «Розвиток  фізичної культури і спорту»,  «Розвиток інформаційного суспільства м. Славутича «Електронне місто», «Забезпечення беззбиткової діяльності житлово-комунального господарства міста Славутича на 2019 рік», «Благоустрій міста». Прийнято рішення про  порядок використання коштів, передбачених на фінансування програми «Забезпечення діяльності ради» на 2019 рік. Розглянута і низка земельних питань.

З метою  покращення медичного забезпечення у місті була прийнята програма «Місцевих стимулів» для працівників охорони здоров`я на 2019 рік» Адже проблемним питанням є дефіцит лікарів  у  місті (29  вакантних посад). З загальної чисельності працюючих  (319 осіб) близько 50% пенсійного віку і лише 3 молодих спеціаліста, укомплектованість лікарями складає 35%, не вистачає 4 сімейних лікарів-лікарів загальної практики 3 педіатри. Даною програмою передбачено кошти для здійснення додаткових стимулюючих виплат  медичним працівникам первинної медичної допомоги та виділення коштів у розмірі 800 тис. грн. на придбання житла для лікарів.
 
Основні питання денного були розглянуті депутатами, проте зміни до міського бюджету так не були проголосовані більшістю депутатів, тому і прийняті програми поки ще не запрацюють. Наступна  чергова сесії запланована на 12 квітня.