Актуальні питання 61 сесії Славутицької міської ради

31 липня відбулась 61 чергова сесія Славутицької міської ради. На початку засідання коротко про головне доповідав міський голова.

Після резонансних подій, що нещодавно трапилися у місті, створена робоча група довіри. На базі виконкому (107 каб.) буде працювати кабінет, куди кожен мешканець зможе звернутися з приводу слідства по справі вбивства біля кафе «Атлант». Найближчим часом у цій зоні буде встановлено дві опори з відеокамерами. Проводиться робота з громадськими організаціями, які зацікавлені у співпраці з міською радою по запобіганню вживання наркотичних речовин. По закінченню літніх канікул розпочнеться потужна роботу щодо невживання наркотиків підлітками взагалі.

Про реструктуризацію боргів. Графік реструктуризації боргів за газ виконується. Станом на 30 липня заборгованість перед «Газ України» складає 226 тис. грн., погашено боргів на суму 3 млн. 300 тис.грн. Щомісячний платіж для НАК «Нафтогаз України» у липні склав 590 702 грн., за весь період погашено 10 170 630 грн. Це означає, що у нас є всі підстави бути включеними в реєстр для отримання номінацій на опалювальний сезон для постачання газу.

Триває касаційна скарга, щодо процедури банкрутства КП «УЖКГ». Виходимо на переговори з радою кредиторів для укладення мирової угоди для реструктуризації всієї заборгованості на більш сприятливих для нас умовах.

Депутати ще раз звернули увагу на недосконалий механізм виділення коштів від будівництва ЦСВЯП, що спрямовані на будівництво та реконструкцію об’єктів у місті Славутич, розпорядником яких є управління капітального будівництва Київської ОДА.

Громаду міста, не влаштовують результати тендерів, що проводяться департаментом регіонального розвитку Київської ОДА, та фірми, які отримують перемогу у конкурсі. Міська рада не має повноважень, щоб відмінити тендер, але всі необхідні процедури для його скасування були проведені. Міському голові вдалося вирішити питання щодо укладення договорів з реконструкції ЗОШ №2 та ЗОШ №1 у місті Славутичі, що гарантує надходження податків до міського бюджету.

Після цього депутати приступили до розгляду питань порядку денного 61 сесії Славутицької міської ради VII скликання. Чимало часу зайняв розгляд питання щодо поновлення на посаді секретаря Славутицької міської ради Київської області VІІ  скликання Борисова Володимира Володимировича. Депутат Радченко Олена Володимирівна нагадала присутнім історію даного питання та запропонувала задовольнити рішення Київського окружного адміністративного суду щодо  поновлення на посаді секретаря Славутицької міської ради. Начальник відділу правової та кадрової роботи Хропата Наталія Володимирівна наголосила, що є судова практика і рішення про поновлення на роботі покладається на колегіальний орган, у даному випадку Славутицьку міську раду, яка прийняла рішення  від 14.02.2019 року № 1320-54-VII «Про дострокове припинення повноважень секретаря Славутицької міської ради». В результаті відкритого голосування рішення про поновлення на посаді секретаря Славутицької міської ради Київської області VІІ  скликання Борисова Володимира Володимировича було не прийнято. В той же час, Славутицькою міською радою Київської області прийнято рішення щодо оскарження рішення Київського окружного адміністративного суду в апеляційному порядку.

У встановленому законодавством порядку достроково припинено,  повноваження депутата Славутицької міської ради Київської області VII скликання Карцева Віктора Вікторовича на підставі особистої заяви про складення ним депутатських повноважень. Були внесені зміни і до регламентної комісії. Головою цієї комісії обрано Радченко Олену Володимирівну, Могир Надію Василівну – заступником голови комісії, членами комісії – Сердюка Богдана Вадимовича, Нестеренко Дмитра Анатолійовича. 

Інформацію про стан пенсійного забезпечення та легалізацію трудових відносин у місті Славутичі Київської області надала Баглай Надія Михайлівна, начальник Славутицького відділу (сервісний центр) обслуговування громадян УОГ головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.  У Славутичі нараховується 7555 пенсіонерів, 18,1 тис. працездатного населення, а працює 8,8 тис. осіб. Отже, на 100 працюючих громадян припадає 87 пенсіонерів, до речі, по області цей показник становить 134 особи. В середньому за день по місту пенсійний фонд забезпечує  виплатою пенсій близько 2,5 млн. грн. Середній розмір пенсій становить 7200 грн. За 6 місяців від сплати ЄСВ та інших платежів до ПФУ по місту Славутичу надійшло лише 164,7 млн. грн. Тобто, власними надходженнями Славутич забезпечений лише на 52%.  За даними звітності Державної фіскальної служби, загальна сума заборгованості зі сплати ЄСВ складає 9,4 млн. грн.  Значна частина в цих боргах – це борг фізичних осіб підприємців, що становить 3,2 млн. грн. Погіршує ситуацію наявність заборгованості з обов’язкових платежів до ПФУ, яка постійно зростає і станом на 1 липня 2019 року становить 23,2 млн. грн. Як показав здійснений аналіз пенсійним фондом, така ситуація склалася через незадовільну поінформованість фізичних осіб-підприємців про необхідність сплати ЄСВ, а також про не застосування до боржників всіх заходів стягнення, передбачених законодавством, службами, які безпосередньо повинні цим займатися.     

Керівник міської народної дружини Скороход Сергій Іванович звітував про виконання Програми діяльності міського громадського об’єднання «Славутицька народна дружина», яка нараховує на сьогодні 63 особи. 24 рази члени громадського об’єднання брали участь у охороні правопорядку під час проведення міських заходів.  Спільно із особовим складом патрульної поліції у складі зведених нарядів, члени ГО «Славутицька народна дружина» здійснювали патрулювання міста, приймали участь у профілактичних заходах, спрямованих на боротьбу із розповсюдженням наркотиків, незаконним продажем алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім. До складу зведених патрулів 3-4 рази на тиждень залучалися по 2-3 члени громадського об’єднання «Славутицька народна дружина». Фінансовий контроль за виконанням заходів, передбачених Програмою, щоквартально забезпечувався з боку відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету Славутицької міської ради.

Депутати заслухали звіт про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку міста Славутича за І квартал 2019 року в рамках Стратегічного плану соціально-економічного розвитку міста Славутича до 2020 року; внесли  зміни  до: програми охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік; міської програми «Турбота»; програми фінансування пільг для окремих категорій громадян міста Славутича; програми будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об’єктів інфраструктури м. Славутича на 2019 рік; міської цільової програми «Громадський бюджет участі міста Славутич»; програми охорони навколишнього природного середовища;  програми благоустрою міста;  програми беззбиткової діяльності; положення про преміювання спортсменів та тренерів м. Славутича за високі спортивні досягнення та міський бюджет  Славутича на 2019 рік. Були також виділені кошти на встановлення двох пандусів у Чернігівському кварталі будинках №10,16. 

Всі питання порядку денного 61 сесії Славутицької міської ради VII скликання у цей день не були розглянуті, тому друге пленарне засідання Славутицької міської ради заплановано у серпні місяці.