Актуальні питання із загальноміської наради

8 жовтня міський голова Юрій Фомічев  провів  загальноміську нараду з питань міського господарства.

Про підсумки фестивалю «Золота осінь Славутича»

На окремій нараді з оргкомітетом проаналізовано та зроблено висновки щодо проведення ювілейного ХХV Міжнародного фестивалю дитячої демократії, телебачення,  преси та творчості «Золота осінь Славутича». Місто отримало позитив  від кількості учасників та кількості проведених заходів, візиту дружини Президента України Марини Порошенко, керівництва Київської ОДА, що високо оцінило організацію фестивалю. Концертна програма за участі зірок української естради та переможців Національного проекту «Яскраві діти України» відбувся за сприянням  народного депутата України Ярослава Москаленко.

Наступний фестиваль «Золота осінь Славутича» буде, і готуватися до нього треба починати  вже сьогодні.

Юрій Фомічев: Початок опалювального сезону найбільше хвилює славутичан

«Ми реалізували свою стратегію на реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ за попередні роки. У 2016 році Верховна Рада України прийняла Закон про реструктуризацію заборгованості. Ми сподівалися реструктуризувати заборгованість ще в минулому році, перед опалювальним сезоном, але процедура банкрутства УЖКГ, що була розпочата навесні 2017 року завадила нам це зробити через позицію юридичної служби «НАК Нафтогаз», що трактувала верховенство закону про банкрутство над законом про реструктуризацію. Ми подали позов та виграли суд першої інстанції, а 11 вересня 2018 року виграли апеляційну справу. Суд зобов’язав НАК «Нафтогаз України» укласти з нами договір реструктуризації наших боргів, які виникли станом на 1 липня 2016 року і були зафіксовані на 01.01.2017 року. В результаті перемовин ми вийшли на суму реструктуризації у 40 млн. грн., з яких – 7 млн. грн. – різниця в тарифах, зобов’язання держави, це підтверджено  розрахунками. З отриманих  Київською областю 10,5 млн. грн. за різницю в тарифах, Славутичу передбачається 5 млн. грн., з 4,5 млн. грн. пільг і субсидій, що перераховані області, ми отримали 2,9 млн. грн.

На сесії міської ради затверджено гарантії щодо погашення заборгованості у 33 млн. грн. терміном на 62 місяці. Це прийнятний графік погашення. Щомісячно  маємо сплачувати близько 680 тис. грн. Ця реструктуризація дає нам можливість вчасно розпочати опалювальний сезон маючи номінації природного газу.

На цьому тижні  повинні отримати номінацію. У п’ятницю планується розігрів системи опалення та подача гарячого водопостачання. З понеділка почнеться підключення до опалення дитячих садків, шкіл та об’єктів соціальної сфери міста. Температурний режим дозволяє нам це робити».

Підготовка до осіннього-зимового періоду

Технічно місто підготовлено до опалювального сезону. 7 ділянок теплотраси відремонтовано. Котельня до пуску тепла готова. Оперативний персонал виведений у зміну.
КП «ДЕУ» заготовлюється пісково-соляна суміш. Завершено ямковий ремонт у місті, далі він буде продовжуватися поза межами міста.

На нараді підкреслено важливість відпрацювання чіткої системи освітлення Славутича, адже стан міських електромереж у не найкращому стані. Ремонти у Білгородському та Тбіліському кварталах потребують капітальних вкладень.

Акцент на підписну кампанію «Лікар для кожної сім’ї»

З 11 вересня у Славутичі стартувала підписна кампанія. Цехові лікарі мають теж право підписувати декларації із пацієнтами. Підписна кампанія триває у всіх містах, якщо по Київській області цей показник  склав 48 %,  то у Славутичі маємо всього 8 %, і це вкрай низький показник. Про це повідомив на нараді міський голова Юрій Фомічев: «Ми втрачаємо кошти. Ті медичні заклади первинного рівня, що підписали своїх пацієнтів отримали у 4 рази більше  ресурсу, ніж ми маємо по субвенції, а лікарі достойну зарплату  15-16 тис. грн. З нового року ми будемо змушені працювати виключно із Службою здоров’я. Запроваджується два списки: зелений і червоний. Зелений – ті, хто підписав, це близько 400 грн. на людину на рік. Червоний – ті, хто не уклав угоду з лікарем, але рахується на цій території і закріплений за даним медичним закладом, це буде 240 грн. на півроку і все. З 1 липня, коли пацієнти з червоного списку будуть звертатися до лікарні, ніхто не знає, який лікар буде його обслуговувати. Навіть з 1 січня лікар, який має у червоному списку пацієнта може відмовити у обслуговуванні, через недоотримання ресурсу через медичний заклад. Тому бажано завершити підписну кампанію в цьому році».

8 жовтня відбулася зустріч з колективом МСЧ №5 де обговорені всі питання. У адміністрації є своє бачення процесу реорганізації тому і направлений позов до суду.  Проте, процес реорганізації медичної частини триває і не зупиняється, прийнято діючі нормативи: рішення сесії Славутицької міської ради, зареєстровано новий Статут  ДЗ «СМСЧ №5» Славутицької міської ради».

Про харчування учнів

За інформацією управління освіти гарячим харчуванням забезпечено 1230 учнів 2-11 класів, з них за рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради за рахунок місцевого бюджету, 446 учнів пільгових категорій отримують харчування безкоштовно.

Більше інформації про загальноміську нараду за посиланням  www.youtube.com (канал slavutich mvk)