Атомпрофспілка: Зміни відбуваються, однак попереду ще багато роботи

На черговому засіданні Президії Центрального комітету профспілки, що відбулося 25 жовтня 2018 року у конференц-залі готелю «Турист» у Києві за участю відповідальних працівників апарату ЦК, було розглянуто 13 питань з «Різне». З першого питання про скликання IV Пленуму ЦК профспілки поінформував її голова Валерій Матов.

Учасники Президії з цього приводу майже не дискутували, професійна розмова акумулювалася в тезу, що Атомпрофспілка України спільними зусиллями адекватно і рішуче реагуватиме на сучасні виклики. У свою чергу заступник Голови профспілки — голова профспілкового комітету ППО НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич, зокрема, нагадав, що попередній Пленум ЦК проходив під тематикою збільшення у тарифній складовій заробітної плати, що врешті-решт «ми реалізували, ухваливши рішення про підвищення з 1 жовтня 2018 року тарифних ставок і посадових окладів працівникам АЕС країни, а також збільшення розміру премії… Вважаю, що ситуація дещо пом’якшиться, коли атомні працівники отримають зарплату за цей місяць. Але це ще не є остаточним рішенням, зараз ведеться спільна робота над тим, щоб довести у тарифній складовій на 2019 рік фонд оплати праці до 8 млрд гривень і досягнути потрібну нам базу. Хочеться вірити, що у нас не забракне завзяття і сил у вирішенні цього питання», — підсумував він.

На засіданні Президії вирішено скасувати постанову Президії ЦК профспілки від 28 серпня 2018 року №П-8-1 «Про скликання IV Пленуму ЦК профспілки». Голові профспілки Матову В.О. спільно з Представником Атомпроф-спілки у Чорнобильській об’єднаній організації профспілки Тетеріним М.В. та головою ППО ЧАЕС Орловим М.І. доручено протягом двох тижнів організувати зустріч представників Атомпрофспілки з головою ДАЗВ України Петруком В.В. для проведення переговорів з проблемних питань. Також на Голову профспілки Матова В.О. покладено протягом двох тижнів провести переговори з міністром енергетики та вугільної промисловості України Насали-ком І.С. щодо проблемних питань ДП «СхідГЗК». Про результати переговорів має бути поінформовано Президію для визначення подальших дій та встановлення дати скликання IV Пленуму ЦК профспілки.

Обговоривши інформацію заступника Голови профспілки — голови постійної комісії ЦК профспілки з питань бюджету Лича О.В. та головного бухгалтера Атом-профспілки Першина В.В., Президія ЦК профспілки затвердила відповідно до пункту 9.11.15 Статуту Атом-профспілки «Форми та порядок подання фінансової звітності в Атомпрофспілці».

Заслухавши інформацію голови Організації молоді Атомпрофспілки Олещука

П.В. щодо проведення XIV Форуму Організації молоді «Atomic marathon 2018» у 2018 році (далі — Форум), Президія ЦК профспілки постановила: провести Форум у м. Київ 12-15 грудня 2018 року; підтримати рішення щодо зміни формату Форуму та з 2018 року присвятити його пам’яті Юркіна Олександра Валентиновича; затвердити програму та кошторис проведення Форуму; приділити належну увагу вивченню проблем, які склалися в атомній енергетиці та промисловості, передусім, тарифоутворенню для ДП НАЕК «Енергоатом», формуванню заробітної плати на підприємствах, професійному зростанню та соціальному захисту молодих працівників.

Розглянувши повідомлення голови ППО ЧАЕС Орлова М.І., Представника Атомпрофспілки в Чорнобильській ООП Тетері-на М.В., заступника Голови профспілки Пруднікова П.В., Президія ЦК профспілки своєю постановою схвалила дії Атомпрофспілки щодо розв’язання проблеми із затримкою виплат працівникам за роботу у зоні відчуження.  У разі відсутності відповідного реагування Міністерства фінансів України на лист, надісланий Головою Атомпрофспілки цьому міністерству стосовно збільшення обсягу видатків за бюджетною програмою КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 270812,1 тис. гривень, Президія ЦК доручила провести протесті акції під будівлею міністерства.

Члени Президії, обговоривши підсумки участі збірної команди колективів фізкультури Атомпрофспілки у фінальних змаганнях XXIII Всеукраїнської міжгалузевої спартакіади трудящих промислової сфери та транспорту (далі — Спартакіада), яка проводилась з 6 по 10 вересня 2018 року у смт Коб-леве, постановили: доповідну записку керівника делегації, голови ЦФСК «Атом України» Гука М.В. про підсумки участі збірної команди колективів фізкультури

Атомпрофспілки у Спартакіаді взяти до уваги; вважати задовільним виступ збірної команди колективів фізкультури Атомпрофспілки у Спартакіаді; преміювати за успішні виступи у Спартакіаді переможців, призерів змагань в окремих видах спорту та їх тренерів; президії ЦФСК «Атом України» разом з тренерським складом та керівниками фізкультурних організацій проаналізувати підсумки участі у Спартакіаді збірної команди колективів фізкультури Атомпрофспілки та розробити відповідні заходи з покращення результатів участі спортсменів Атомпрофспілки у міжнародних та всеукраїнських змаганнях.

Заслухавши інформацію Голови профспілки Матова В.О., Президія ЦК профспілки вирішила: для відзначення працівників підприємств атомно-енергетичного комплексу до Дня енергетика встановити для профорганізацій Атомпрофспілки грошовий фонд для нагородження відзнаками та грамотами Атомпрофспілки із розрахунку 1000 гривень на кожну тисячу членів профспілки; зазначені профспілкові виплати здійснюються за рахунок бюджету ЦК профспілки; головам профспілкових комітетів до 1 грудня 2018 року запропоновано надати відділу оргроботи ЦК профспілки списки на нагородження з урахуванням цієї постанови; встановити грошовий фонд для нагородження активістів Організації молоді Атомпрофспілки в розмірі 8000 грн.

На засіданні Президії ЦК розглянуто й ухвалено рішення про звернення окремих членів профспілки щодо надання їм матеріальної допомоги на лікування складних захворювань.

З усіх обговорених питань Президією ЦК профспілки ухвалено відповідні постанови.