Уряд призначив директора РАЕС Павла Павлишина т.в.о. президента НАЕК “Енергоатом”

Кабінет Міністрів на засіданні 4 грудня призначив Павла Павлишина тимчасово виконуючим обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом». 

Відповідне рішення уряд ухвалив під час свого засідання 4 грудня, йдеться в офіційному повідомленні уряду.

До призначення Павло Павлишин працював генеральним  директором  ВП «Рівненська АЕС» та має більше 25 років досвіду роботи в галузі.

На сьогодні НАЕК «Енергоатом»  є стратегічним енергетичним підприємством України  та забезпечує близько 55% потреб країни в електроенергії. Подальший розвиток атомної генерації передбачений у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.09.2019 № 849.

Зокрема планують такі дії:

– продовження терміну експлуатації АЕС;

– прийняття рішень щодо будівництва нових генеруючих потужностей та вибору реакторних технологій для будівництва нових атомних енергоблоків, замість тих, що будуть виведені з експлуатації після 2030 року;

– забезпечення АЕС України концентратом природного урану власного виробництва в повному обсязі;

– зменшення імпортозалежності та диверсифікація постачальників ядерного палива.

Також поставлені завдання  щодо підвищення рівня безпеки атомних електростанцій України шляхом  виконання запланованих заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки діючих енергоблоків  тощо.

Планів щодо розділення НАЕК «Енергоатом» не розглядається.

Нагадаємо, 27 листопада Кабінет Міністрів  прийняв рішення про звільнення з посади президента «Енергоатому» Юрія Недашковського.

Довідково: Павло Павлишин  – атомник за фахом. Освіту здобув в Одеському політехнічному інституті за спеціальністю «Атомні електростанції та установки».

З 1992 року працював на Рівненській АЕС: оператором реакторного відділення реакторного цеху, інженером з експлуатації реакторного устаткування, провідним інженером з керування реактором РЦ № 2.