Дозвіл на експлуатацію огороджувального контуру отримано

22 січня 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання України видала Державному спеціалізованому підприємству «Чорнобильська АЕС» окремий дозвіл Серії ОД №000033\11 на право провадження діяльності з експлуатації наявних будівельних конструкцій в межах II черги ЧАЕС, які виконують функції огороджувального контуру нового безпечного конфайнменту (НБК), після їх підсилення та герметизації.

Підставою для видачі дозволу є позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки наданого ДПС ЧАЕС пакету документів та проведене Держатомрегулюванням у період з 14 по 17 січня 2019 року інспекційне обстеження. У ході даного обстеження було підтверджено спроможність ДСП ЧАЕС здійснювати заявлену діяльність з експлуатації зазначених конструкцій.

Рішення щодо видачі окремого дозволу також прийнято відповідно до вимог:

  1. Нормативного документа «Умови та порядок видачі окремих письмових дозволів на види робіт чи операцій щодо перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему».
  2. Ліцензії на експлуатацію об’єкта «Укриття» серії ЕО №000033 від 30 грудня 2001 року.

Довідково

Проект «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції захисного контуру НБК» тривав протягом 35 місяців.

У січні 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність проектній документації та підтвердила готовність до експлуатації закінченого будівництвом огороджувального контуру НБК, про що ДСП ЧАЕС надано відповідний сертифікат. Протягом 2018 року тривала підготовка, експертиза та погодження пакету документів, необхідних для отримання окремого дозволу.

Виконання проекту забезпечило створення необхідних будівельних конструкцій, а також реконструкцію усіх наявних систем захисного контуру та систем контролю об’єкта «Укриття», в тому числі систем вентиляції, пожежогасіння та низки інших.