«Енергоатом» оголосив про початок громадських слухань щодо будівництва блоків №3-4 Хмельницької АЕС

Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» оголосило про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) запланованих до будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС (Х3/Х4).

Згідно з оголошенням на сайті держпідприємства, слухання відбудуться з 11 до 21 лютого 2019 року в дев’яти містах. Крім того, протягом січня-лютого заплановано експертні консультації з Білоруссю, Польщею та Австрією в рамках транскордонної процедури ОВНС.

У НАЕК нагадують, що два блоки з реакторами ВВЕР-1000 виробництва Ŝkoda JS по 1000 МВт кожний планується побудувати на наявному майданчику Хмельницької АЕС. Площа ділянки — 14,8 га, площа забудови — 4,5 га, радіус санітарно-захисної зони — 2,7 км навколо АЕС, радіус зони спостереження — 30 км навколо АЕС.

Згідно зі звітом, основним видом палива Х3/Х4, починаючи з першого завантаження, будуть збірки Westinghouse, альтернативним — компанії «ТВЕЛ».

Як повідомлялося, будівництво третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС планується розпочати в 2021 році. Готовність брати участь у завершенні будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок підтвердила чеська Skoda.