Енергоатом отримає €3,6 млрд операційного прибутку від реалізації проекту «Енергоміст: Україна-ЄС»

Міністерство енергетики та вугільної енергетики 18 січня оголосило конкурс з визначення приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна — Європейський Союз», в документації про який зазначено, що очікуваний грошовий потік від операційного прибутку НАЕК «Енергоатом» складатиме €3,6 млрд.

Згідно опублікованому наказу міністерства, строк подання заявки на участь у конкурсі – до 17:30 45 календарного дня, після публікації оголошення (до 7 березня).

Розрахункова вартість проекту відповідно до техніко-економічного обґрунтування становить €243,5 млн (в цінах 2017р). Зокрема передбачено €47,7 млн — інвестиції безпосередньо в облаштування резервного джерела живлення власних потреб, систему передачі електроенергії високовольтну лінію електропередач ПЛ-750 кВ “ХАЕС-Жешув” та €195,8 млн — інвестиції за програмами підвищення ефективності та нарощування потужності (шість енергоблоків (енергоблоки №2 і З Южно-Української АЕС та енергоблоки № 1, 3, 4 і 5 Запорізької АЕС).

Період реаліації проекту (пропонований строк дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства) становить 23 роки (+ 3 місяці) у тому числі період модернізації й створення інфраструктури — 13 кварталів (3 роки і 3 місяці), період реалізації програм підвищення ефективності та нарощення потужності — 37 кварталів (9 років і 3 місяці).

«Відповідно до наведених розрахунків проект буде прибутковим для держави, української економіки й українського суспільства. Зокрема, його очікувана фінансова чиста дисконтована вартість для держави складатиме €740,9 млн; очікуваний грошовий потік від операційного прибутку ДП “НАЕК “Енергоатом” внаслідок його реалізації складатиме €3,6 млрд. Проект буде прибутковим, а отже, й потенційно привабливим і для приватного партнера», — йдеться в конкурсній документації.

Крім того зазначено, що внутрішня норма рентабельності інвестицій в проект (розрахована для приватного партнера) складає 26%, а чиста дисконтована вартість приватного партнера прогнозується на рівні близько €41,3 млн.

Даний проект буде на 100% профінансований приватним партнером за рахунок власного капіталу.

Внаслідок реалізації проекту планується досягти таких соціально-економічних результатів: розширення генеруючих потужностей ядерної енергетики та підвищення ефективності існуючих енергоблоків; просування України на енергетичний ринок Європейського Союзу в рамках інтеграції національного енергетичного ринку у ENTSO-E; поліпшення інвестиційного клімату в країні та інше.

Ініціатором проекту виступають три компанії: Polenergia International, EDF Trading Limited та Westinghouse Electric Sweden АВ.

Як повідомляв ExPro, Україна в 2018р експортувала електроенергію в країни ЄС та Молдову на загальну суму $331,94 млн, що на 40,93% більше, ніж за попередній рік.