«Енергоатом» планує переорієнтуватися на будівництво малих модульних реакторів

ДП «НАЕК «Енергоатом» планує переорієнтуватися на будівництво малих модульних реакторів, які володіють маневровими характеристиками на відміну від діючих блоків великої потужності, які можуть працювати лише в базовому навантаженні.

Про це повідомив президент компанії Павло Павлишин 4 лютого, під час презентації нового директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри.

«Ви бачите, як розвивається «зелена» енергетика, вводяться дуже великими темпами потужності. Потрібні потужності, які їх компенсують – це маневрові потужності тому, ми більше сьогодні будемо переорієнтовуватися на будівництво малих модульних реакторів, які мають можливість маневрувати», – сказав він, коментуючи проект з добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

В кінці грудня 2018р «Енергоатом» підписав з американською інжиніринговою компанією Holtec International меморандум щодо співпраці у сфері розвитку технології малих модульних реакторів для того, щоб реалізувати пілотний проект з будівництва 6 реакторів типу SMR-160 (потужністю 160 МВт) на майданчику Рівненської АЕС.

На початку листопада 2019р державний інспектор – начальник відділу ліцензування нових ядерних установок Департаменту з питань безпеки ядерних установок Державної інспекції ядерного регулювання України Андрій Шепітчак повідомив, що Китай розпочала в цьому році будівництво малого модульного ядерного реактору та планує в цьому році ввести його в експлуатацію, таким чином Китай випередив інші країни світу на шляху впровадження нової реакторної технології.