Енергоатом відмовився від російського обладнання для турбін на українських АЕС

Російське обладнання замінить продукція українського «Турбоатому»

Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», в рамках програми імпортозаміщення, підписала контракт з найбільшим українським виробником і перейшла на використання обладнання українського виробництва для швидкохідних турбін на АЕС, відмовившись тим самим від устаткування з Росії.

Про це повідомила прес-служба НАЕК «Енергоатом», посилаючись на підписаний 14 лютого договір з харківським підприємством «Турбоатом».

«Державні підприємства НАЕК «Енергоатом» і АТ «Турбоатом», у рамках програми імпортозаміщення, уклали угоду про закупівлю конденсатора для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що таким чином відбувається заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металевим заводом (РФ), на сучасне обладнання від українського виробника «Турбоатом» — світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.

Як зазначили в «Енергоатомі», угода є знаковим для обох компаній, оскільки воно стосується імпортозаміщення російських комплектуючих на блоках українських атомних електростанціях.

«Зараз в Україні працює п’ять російських турбін-мільйонників, і «Турбоатом» бере на себе всі зобов’язання з їх модернізації та обслуговування», — повідомляє прес-служба, цитуючи слова генерального директора «Турбоатома» Віктора Суботіна.

Також повідомляється, що угода про погодження істотних умов договору на виготовлення та поставку конденсатора «блочно-модульного виконання з трубними системами з корозійно-стійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/3000 для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС підписали генеральний директор «Турбоатому» Віктор Суботін і директор підрозділу «Атомкомплект» ДП НАЕК «Енергоатом» Андрій Майстренко.

Крім того, було підписано доповнення до Програми участі АТ «Турбоатом» в постачаннях устаткування для АЕС України на п’ятирічний термін — до 2022 року. Документ підписали президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський і Віктор Суботін.

«Ми суттєво розширюємо наше співробітництво в рамках програми імпортозаміщення по модернізації діючого парку реакторів і розраховуємо на «Турбоатом» як в ході добудови енергоблоків №№3 і 4 Хмельницької АЕС, так і в рамках будівництва нових потужностей при виборі технологій турбінного острова», — повідомляє прес-служба, посилаючись на слова президента «Енергоатому» Юрія Недашковського.

Повідомляється, що експлуатація конденсаторів К-38080 «блочно-модульного виконання на третьому енергоблоці Запорізької АЕС продемонструвала, що нове обладнання «Турбоатома» істотно підвищує ефективність енергоблоку шляхом виробництва додаткової електроенергії та знижує витрати на ведення водно-хімічного режиму.