Енергоатом відмовився від російського обладнання для турбін на українських АЕС

Російське обладнання замінить продукція українського “Турбоатому”

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, в рамках програми імпортозаміщення, підписала контракт з найбільшим українським виробником і перейшла на використання обладнання українського виробництва для швидкохідних турбін на АЕС, відмовившись тим самим від устаткування з Росії.

Про це повідомила прес-служба НАЕК “Енергоатом”, посилаючись на підписаний 14 лютого договір з харківським підприємством “Турбоатом”.

“Державні підприємства НАЕК “Енергоатом” і АТ “Турбоатом”, у рамках програми імпортозаміщення, уклали угоду про закупівлю конденсатора для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що таким чином відбувається заміщення обладнання для швидкохідних турбін, розроблених Ленінградським металевим заводом (РФ), на сучасне обладнання від українського виробника “Турбоатом” – світового лідера з виробництва тихохідних турбоустановок.

Як зазначили в “Енергоатомі”, угода є знаковим для обох компаній, оскільки воно стосується імпортозаміщення російських комплектуючих на блоках українських атомних електростанціях.

“Зараз в Україні працює п’ять російських турбін-мільйонників, і “Турбоатом” бере на себе всі зобов’язання з їх модернізації та обслуговування”, – повідомляє прес-служба, цитуючи слова генерального директора “Турбоатома” Віктора Суботіна.

Також повідомляється, що угода про погодження істотних умов договору на виготовлення та поставку конденсатора “блочно-модульного виконання з трубними системами з корозійно-стійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/3000 для енергоблоку №3 Южно-Української АЕС підписали генеральний директор “Турбоатому” Віктор Суботін і директор підрозділу “Атомкомплект” ДП НАЕК “Енергоатом” Андрій Майстренко.

Крім того, було підписано доповнення до Програми участі АТ “Турбоатом” в постачаннях устаткування для АЕС України на п’ятирічний термін – до 2022 року. Документ підписали президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський і Віктор Суботін.

“Ми суттєво розширюємо наше співробітництво в рамках програми імпортозаміщення по модернізації діючого парку реакторів і розраховуємо на “Турбоатом” як в ході добудови енергоблоків №№3 і 4 Хмельницької АЕС, так і в рамках будівництва нових потужностей при виборі технологій турбінного острова”, – повідомляє прес-служба, посилаючись на слова президента “Енергоатому” Юрія Недашковського.

Повідомляється, що експлуатація конденсаторів К-38080 “блочно-модульного виконання на третьому енергоблоці Запорізької АЕС продемонструвала, що нове обладнання “Турбоатома” істотно підвищує ефективність енергоблоку шляхом виробництва додаткової електроенергії та знижує витрати на ведення водно-хімічного режиму.