«Енергоатом» за 4 дні системних обмежень недовиробив майже 19 млн кВт-год електроенергії

ДП «НАЕК «Енергоатом», до якого протягом 11-14 листопада застосовувалися системні обмеження, недовиробив 18,96 млн кВт-год. Таке значення є сумарним за чотири дні обмежень, інформація про які опублікована на сайті генеруючої компанії.

Згідно повідомлень прес-служби «Енергоатома», 11 листопада компанія недовиробила 1,68 млн кВт-год електроенергії, а з 12 по 14 листопада (включно) – 5,76 млн кВт-год щодня. Протягом 11-14 листопада «Енергоатом» виробив 1,021 млрд кВт-год, в цей період працювало 12 із 15 енергоблоків. Обсяг недовиробленої електроенергії у порівнянні з відпуском становив 1,85%.

Як повідомляв ExPro, системні обмеження до атомної генерації, ТЕС, імпортних поставок з Росії та Білорусі, а також короткострокові обмеження генерації з ВДЕ нещодавно почали застосовуватися з боку НЕК «Укренерго» з метою стабілізації роботи енергосистеми на фоні падіння споживання елекроенергії.

За даними прес-центру системного оператора, причиною для обмежень стала досить висока температура повітря як для першої половини листопада. Також в «Укренерго» зазначили інші фактори: завищення постачальниками обсягів купівлі електроенергії та низький рівень точності прогнозування виробітку з ВДЕ.