«Енергоатом» змінив графік ремонтів через прогноз на весняні обмеження

Навесні 2-3 блоки «Енергоатом» потужністю 1000 МВт можуть обмежити через «зелену» генерацію

ДП «НАЕК «Енергоатом» змінив графік ремонтної кампанії енергоблоків, оскільки навесні очікується значне обмеження виробітки атомної генерації. Про це на прес-конференції сказав президент асоціації «Український ядерний форум» Юрій Недашковський, повідомляє «Українська енергетика».

«Укренерго» давало інформацію, що є 3000 МВт «зеленої» генерації. Це не означає, що вони стільки генерують, але ми вже у цьому році відчули обмеження. У наступному році має бути уже 4000 МВт. Це буде достатньо суттєве обмеження атомної генерації. Ми маємо попередження від «Укренерго», що весну будемо проходити із суттєвими диспетчерськими обмеженнями», — сказав Недашковський.

На його думку, обмеження можуть сягати 2000-3000 МВт.

«Ми переробили ремонтну кампанію, щоб більше блоків увійшли в ремонт на цей період, коли нас можуть обмежувати. Готуємося до цієї неприємної ситуації», — додав Недашковський.

Нагадаємо, раніше НЕК «Укренерго» заявило, що обсяг «зелених» джерел енергії у енергосистемі став настільки великим, що з весни, аби збалансувати систему, компанія буде примусово обмежувати за диспетчерською командою або атомну генерацію, або «зелених» виробників.