Енергоблок №4 Запорізької АЕС виведено у плановий ремонт

11 березня 2018 року о 00 годині 05 хвилині енергоблок №4 Запорізької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового середнього ремонту тривалістю 230 діб. Це заключний перед продовженням терміну експлуатації (ПТЕ) ремонт енергоблока № 4.
В період ремонту заплановано виконати середній ремонт реакторної установки з повним вивантаженням активної зони; турбіни парової; технологічно взаємозалежного обладнання: турбогенератор – збудник – вимикач; поточний ремонт струмопроводу.
В рамках ремонту буде виконано капітальний ремонт парогенератора ПГ-4, головного циркуляційного насоса ГЦН-1, включаючи ремонт електродвигуна; тепломеханічного обладнання дизельгенератора резервної дизельної електростанції (РДЕС). Два багатомісні герметичні кошики з 48 збірками з відпрацьованим ядерним паливом будуть відправлені на зберігання на майданчик ССВЯП Запорізької АЕС. На блочному трансформаторі буде виконано поточний ремонт фаз «А», «В» і «С».
Крім того, будуть виконані надрегламентні роботи: заміна автономних кондиціонерів на кондиціонери, кваліфіковані на «жорсткі» умови і сейсмічні впливи; заміна конденсатора турбіни на конденсатор блочно-модульного типу, виготовлений з корозійностійких матеріалів. Буде проведена модернізація вентиляційних агрегатів охолодження гермооболонки; реконструкція інформаційно-обчислювальної системи (ІОС). Також в ході ремонту буде здійснене впровадження комплексної системи діагностики систем реакторної установки, продовження терміну експлуатації силових трансформаторів 6/0,4 кВ.
Підготовка енергоблока №4 до довгострокової експлуатації здійснюється відповідно до «Програми підготовки енергоблока №4 ВП ЗАЕС до експлуатації в понадпроектний термін» і «Плану ліцензування енергоблока №4 ВП «Запорізька АЕС» для продовження експлуатації у понадпроектний термін».