Кабмін може змінити механізм PSO на ринку електроенергії, – “Енергоатом”

Документ буде передбачати усунення з PSO операторів систем розподілу та оператора системи передачі

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні може ухвалити постанову “Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних зобов’язань на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії”, яким встановлюються умови формування спеціальної, нижче, ніж для промислових споживачів, ціни для населення. Про це повідомив директор “Енергоатом-Трейдинг” (ДП “Енергоатом”) Сергій Бедін на міжнародній конференції “Ринок електроенергії в Україні і атомна енергетика: Шлях до стабільного розвитку або деградація”, передає кореспондент 112.ua.

“Сьогодні на засіданні Кабміну цей документ буде ухвалюватися. Розглядався він на попередньому Кабміні, сьогодні буде ухвалюватися в тій редакції, якою ми володіємо”, – сказав Бедін.

За його словами, зокрема, документ буде передбачати усунення з PSO операторів систем розподілу та оператора системи передачі (“Укренерго”): їх зобов’яжуть купувати втрати (електроенергію для заповнення технологічних втрат у мережах) на вільному ринку, що дасть збільшення попиту в сегменті на добу вперед.

“Гарантований покупець зможе подавати цінові заявки вище покупної вартості, а саме – ніч близько 85% обмеженої ціни (price cap – встановлюються НКРЕКП) і 55% денних. Це призведе до помірнішого ціноутворення на ринку на добу вперед, ми очікуємо, що не буде таких цін, які пробивають черговий раз дно і зараз перебувають на рівні значно нижчому, ніж паливна складова у ТЕС. Чекаємо на такі хороші зміни”, – сказав Бедін.

Інших деталей очікуваних змін він не повідомив.

Раніше міністр енергетики і навколишнього середовища Олексій Оржель, представляючи проект пріоритетних завдань Міністерства To do list, розповів, що у 2020 році на повне скасування спеціальних цін (нижче цін для промисловості – ПСО) для населення чекати не варто, але Міністерство енергетики та навколишнього середовища має намір рухатися в напрямку зменшення сегменту. Зокрема, ціни можуть вирости для тих побутових споживачів, які споживають найбільше електроенергії.