Кілька питань міському голові

2018 рік вже став історією, але у пам’яті ще свіжі події минулого року і редакція газети «Теледень Славутич» продовжує дізнаватися у жителів Славутича чим запам’ятався 2018 рік. Це питання було задано і міському голові Юрію Фомічеву напередодні Різдва Христового 2019 року.
Юрій Кирилович назвав кілька подій, які стали, на його думку, такими, що запам’ятовуються, як для нього, так і для жителів міста:

«Минулий рік важко позначити якимись гучними подіями, хоча, хіба можна назвати непомітною подією для славутицької молоді – XXV ювілейний Міжнародний фестиваль дитячої демократії, телебачення, преси та творчості «Золота осінь Славутича»? Цей фестиваль вже давно став подією, як для молоді України, так і для гостей з Республіки Білорусь, Польщі, Казахстану, Латвії та інших країн. Ювілейний фестиваль відвідала дружина Президента України Марина Порошенко, народний депутат України Ярослав Москаленко, Генеральний директор табору «Артек» Україна Сергій Капустін, відомі журналісти і представники ЗМІ. Минулий фестиваль став яскравою подією в Славутичі, нам вдалося багато чого зробити в період підготовки до нього.
Славутич може пишається і Міжнародним кінофестивалем «86», в ході якого Славутич був відзначений серед кращих на конкурсі Міністерства культури «Малі міста – великі враження».

У 2018 році ми не перерізали стрічок, не відкривали якихось яскравих об’єктів, він став підготовкою до подальшого розвитку міста, ми готували ресурс і намічали нові цілі і завдання на майбутнє, в тому числі і на цей 2019 рік. І, все ж, проводячи підготовку до мудрого використання, у майбутньому, економічного ресурсу, ми не сиділи склавши руки.
Яскравою подією стало народження Енергокооперативу, який поки ще не почав роботу, безпосередньо з населенням, але це впевнений крок по шляху розвитку альтернативної енергетики, можливість залучення місцевого інвестора, за що, сьогодні борються всі міські спільноти по Україні.

Звичайно, для нас стало подією, в рамках медичної реформи, передача в міську комунальну власність СМСЧ-5 і народження міського некомерційного комунального закладу «Славутицька міська лікарня», а так само успішний рух по шляху підписання жителями міста декларацій з сімейними лікарями.
У 2018 року ми цей виклик долі, я вважаю, успішно подолали, адже це і навантаження на місцевий бюджет, а у нас, до цього, ніколи не було міського медичного закладу, всі лікарні були підвідомчі, а тепер цю відповідальність з медичного обслуговування населення ми взяли на себе. Хочу сказати, що на 2019 рік питання розвитку медичного обслуговування населення, буде одним з пріоритетних в нашій роботі. Славутицька міська лікарня повинна стати конкурентною і, в цьому відношенні, я не втомлююся повторювати слова головного лікаря Олексія Ладижева перед колективом лікарні: «Ми повинні полюбити своїх пацієнтів, і тоді славутичани полюблять нас». Ми повинні вивести Славутицьку медицину на хороший якісний рівень. Не претендуємо на створення медустанови типу кардіоцентр, або центр нейрохірургії, для цього є спеціалізовані медичні установи. Ми не конкуруємо з великими медичними центрами Києва та Чернігова, але лікарня хорошого рівня в Славутичі та для навколишніх населених пунктах міста повинна бути. Цю роботу ми почали в 2018 році, її продовжимо і в 2019.

Не можна не згадати і спортивну молодь міста. Для багатьох молодих спортсменів минулий рік став успішним. Візьмемо, наприклад, наших дівчат, які займаються футзалом. Скільки позитивних емоцій вони подарували любителям спорту Славутича? У змаганнях на Кубок України серед дорослих, вони дійшли до високих позицій, і тепер ми очікуємо не меншого успіху в цьому році.
Вдячний Ярославу Москаленко, який приїхав до Славутицької молоді в день Святого Миколая, і як справжній меценат футболу подарував усім юним футболістам Славутича спортивну форму, а дівчатам футзалісткам квіти і сертифікат для придбання обладнання. Отримали подарунок із рук Ярослава Миколайовича і колективи шкіл міста – інтерактивні дошки, а депутати Молодіжної ради міста, завдяки йому і генеральному директору «Артек» Сергія Капустіна отримали можливість навесні відвідати молодіжний центр.
Порадував і Славутицький ліцей, я не дарма кажу, що він кращий в Київській області. Ліцей є узагальненням всієї середньої освіти в Славутичі. Школи успішно готують учнів до 7 класу, а потім більшість з них йдуть до ліцею. Тут не повинно бути заздрості, а тільки гордість шкіл міста за те, що учні там досягають високих результатів і більшість з них вступають до вищих навчальних закладів. Ми створюємо нове покоління, яке буде розвивати нашу державу».

Юрій Кирилович, відповідаючи на перше запитання, ви вже згадали завдання і напрямки роботи, які будуть виконуватися в новому році. На сесії міської ради було прийнято бюджет міста на 2019 рік, а які ще фінансові потоки будуть сприяти успішному вирішенню соціальних завдань в новому році?

«Я впевнений, що повинні запрацювати кошти з 10% (соціальна складова) від будівництва в Зоні відчуження ЦСВЯП (Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива). Дуже хотілося, щоб ці гроші запрацювали ще у 2018 році, але не вийшло. Саме підприємство будується швидкими темпами, а інфраструктура тих регіонів, які причетні до цього будівництва, поки не розвивається. Причину у слабкому використанні цих коштів, я бачу в тому, що подібного бюрократична машина держави ще не робила. Різні узгодження і дозволи гальмують цю роботу. Ми вже пройшли перші етапи в цьому і сьогодні вже створили пробний список робіт, я його називаю тестовим, і його ми вже затвердили в обладміністрації. Я вважаю, що в цьому році цей процес буде запущений і ми зможемо задіяти ці кошти для розвитку медицини в Славутичі, а також для вирішення ряду питань освіти, розвитку інфраструктури. Ми бачимо завдання, що стоять перед нами, і вважаю, що в 2019 приступимо до їх реалізації. Дивлячись на нашу інфраструктуру, розуміємо, що вона у нас дуже потужна і усвідомлюємо, що її важко утримувати, особливо, коли вона починає морально застарівати з точки зору технологій, і пора її виводити на новий, сучасний рівень, як це відбувається в інших містах. І ці завдання ми теж бачимо перед собою, цьому теж сприятимуть кошти, які ми отримаємо від будівництва Централізованого сховища».

Не можна не запитати міського голову, знаючи, що він завжди тримає руку на пульсі життя міста, а як пройшли перші три дні 2019 року?

«Як будь-якому меру, мені хочеться, щоб в місті був спокій і благополуччя, жителі могли спокійно та комфортно жити в ньому. Природно Новий рік – це велике свято, але, так би мовити, пряма лінія зв’язку ніякої поганої інформації не принесла і це вже добре. Всі служби відпрацювали як годиться, їхні доповіді надзвичайної інформації не містили, всі системи життєзабезпечення міста працювали в штатному режимі, хоча можна відзначити, що навантаження на той же водоканал, міські електромережі значно зростають в новорічні свята. Я радий, що місто зустріло новорічні свята в гарному настрої, в комфорті та затишку».

Юрій Кирилович, в останньому номері загальноміської газети «Теледень Славутич», ви привітали славутичан з наступаючим Новим роком, що б ще хотіли додати до своїх слів в перші дні Нового 2019 року?

«Не дивлячись на те, що наше місто дуже молоде, але воно досить багато пережило. Виходячи з пережитих подій за майже 32 роки, я бажаю всім славутичанам, в першу чергу, впевненості в завтрашньому дні. Місто має майбутнє і тому психологічний бар’єр «бути чи не бути» не повинен існувати. Ми, безумовно, всі хочемо миру, щоб країна розвивалася, це важливе побажання не тільки для нас, але і для всієї країни. Я хочу, щоб ми досягли миру, досягли стабілізації ситуації та подальшого розвитку країни, відновлення цілісності країни, щоб наша потужна Держава отримала в світі цей статус по факту. Я бажаю, щоб 2019 рік став стартовим для отримання цього статусу. Україна має всі шанси, щоб стати успішною».

Світлина від Славутицька міська рада.