Компанія «Вестінгхауз» готова повністю забезпечувати українські АЕС ядерним паливом

26 листопада Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зустрівся з представниками компанії «Вестінгхауз». Під час зустрічі мова йшла про забезпечення українських АЕС ядерним паливом.

Представники компанії «Вестінгхауз» запевнили, що компанія має всі технічні і логістичні можливості, щоб вийти на 100-відсоткове забезпечення ядерним паливом усіх енергоблоків українських АЕС. Наразі компанія здійснює постачання на 6 енергоблоків АЕС типу ВВЕР-1000, а третій енергоблок Южно-Української АЕС повністю перейшов на паливо компанії «Вестінгхауз».

«Енергетична безпека завжди була і є під постійною увагою Президента та Уряду України, – зазначив Ігор Насалик. – Враховуючи нинішні загрози національній безпеці України, у випадку припинення постачання ядерного палива з РФ, ми готові забезпечити роботу енергоблоків українських АЕС з використанням палива компанії «Вестінгхауз».

Також важливим кроком для посилення енергетичної безпеки стало будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у співпраці з компанією «Холтек Інтернешнл». Це дозволить нам змінити існуючу схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних електростанцій та позбутися залежності від послуг російських підприємств з тимчасового зберігання.

Сторони обговорили розширення співпраці щодо участі компанії у будівництві заводу з виробництва ядерного палива в Україні з використанням технології «Вестінгхауз» та впровадження проекту «Енергоміст: Україна – Європейський Союз».