На енергоблоці №6 Запорізької АЕС розпочався плановий середній ремонт

11 листопада 2018 року відповідно до графіка планово-попереджувальних ремонтів на АЕС в 2018 році енергоблок №6 Запорізької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового середнього ремонту.

В період ремонту заплановано виконати наступні основні регламентні роботи: середній ремонт реакторної установки з перевантаженням активної зони, середній ремонт тепломеханічного обладнання дизель-генератора резервної дизельної електростанції, середній ремонт турбіни парового та технологічно взаємопов’язаного обладнання-турбогенератора, збудника, вимикача. А також – поточний ремонт струмопроводу; поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора енергоблока.

Крім того, під час ремонту заплановано виконати капітальний ремонт парогенератора №2; головного циркуляційного насоса №4 і його електродвигуна; теплообмінників аварійного розхолоджування; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

48 паливних збірок з відпрацьованим паливом будуть відправлені на зберігання в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива Запорізької АЕС.

На енергоблоці під час ремонту заплановано виконати і надрегламентні роботи, а також роботи, спрямовані на підвищення безпеки, роботи з реконструкції та модернізації.

Ремонт на енергоблоці триватиме до 19 січня 2019 року.

Станом на 12 листопада в роботі перебувають три енергоблоки Запорізької АЕС на номінальному рівні потужності із сумарним навантаженням 2930 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає.

На енергоблоках №№ 1, 3 і 6 ведуться планово-попереджувальні ремонти. Всі роботи проводяться згідно з графіками.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на Запорізькій АЕС і прилеглій території знаходиться у межах діючих норм.