На Хмельницькій АЕС оцінюють можливість розміщення додаткових систем безпеки

15-16 жовтня на Хмельницькій АЕС провідні інженери компанії Westinghouse Electric Sweden AB і ТОВ «Енергобезпека Груп» провели попередню оцінку можливості розміщення додаткових систем безпеки для подолання можливих тяжких позапроєктних аварій. Такі системи повинні бути передбачені у проєкті добудови ХАЕС-3,4.

Нагадаємо: у вересні в Києві відбулися переговори за участі очільника Енергоатома Петра Котіна та головного виконавчого директора Westinghouse Патріка Фраґмана. За підсумками цих перемовин 30 вересня у присутності Президента України Енергоатом підписав з Westinghouse чергову угоду – про постачання ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Контрактом передбачено впровадження в експлуатацію на РАЕС паливних збірок для реакторів типу ВВЕР-440 виробництва Westinghouse. Також були окреслені плани майбутнього поглиблення співпраці компаній та з огляду на досвід і використання новітніх технологій підтверджено готовність участі Westinghouse у проєкті добудови 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС.

Westinghouse Electric Sweden AB готова долучитися не лише до забезпечення цих енергоблоків своїм ядерним паливом (наразі паливо Westinghouse експлуатується на шести з 15 енергоблоків українських атомних електростанцій), але й до постачання обладнання для автоматизованої системи управління. Westinghouse – всесвітньо відомий розробник і виробник новітніх систем безпеки АЕС, зокрема й спроєктованих після аварії на АЕС Фукусіма. Енергоатом вже експлуатує системи скидання тиску з-під гермооболонки на Южноукраїнській АЕС та рекомбінатори водню на Запорізькій АЕС.