На ЮУАЕС обговорили можливість будівництва 4-го енергоблока

24 травня Южно-Український енергокомплекс відвідали представники компаній EAG Development («Ібрагім Абдулаал Груп Девелопмент», Королівство Бахрейн) і CSCHC — China State Construction Harbour Construction Co. Ltd. (Державна будівельна компанія «Будівельна гавань», Китайська народна республіка), Миколаївської облдержадміністрації та обласної ради, народні депутати України.

З ознайомчою екскурсією гості побували на блочному щиті управління та в машинній залі третього енергоблока АЕС, а також на об’єктах Ташлицької ГАЕС. Представляючи своє підприємство, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко зазначив, що сьогодні атомні енергоблоки Южно-Української АЕС перебувають у активній фазі продовження термінів експлуатації. Рішенням Держатомрегулювання України експлуатацію першого та другого блоків уже продовжено відповідно до 2023-го і 2025 років. А по завершенні всіх необхідних реконструктивних і модернізаційних робіт виробниче життя третього «мільйонника» також може бути продовжене до 2029 року.

Керівник енергокомплексу висловив надію, що нинішня зустріч покладе початок подальшій тісній співпраці. «Паралельно з активними роботами з продовження експлуатації атомних енергоблоків вже сьогодні перед нашим колективом стоїть завдання будівництва нових заміщуючих потужностей, — зазначив В. Лісніченко. – У іншому разі після 2030 року в південному регіоні країни виникне значний дефіцит енергогенеруючих потужностей». Він перерахував представникам зарубіжних компаній — потенційним інвесторам — переваги южно-українського майданчика для спорудження нового атомного енергоблока сучасного дизайну: близькість до морських портів і транспортних розв’язок, безпечні сейсмотектонічні умови, наявність готової загальностанційної інфраструктури, а також потужної будівельно-монтажної бази та колективу професіоналів-будівельників і експлуатаційників. Саме ці аргументи дозволили команді ЮУАЕС перемогти в інвестиційній бізнес-грі «Нові атомні блоки. Хто перший?», яку НАЕК «Енергоатом» провів у кінці 2015 року.

Взявши слово у відповідь, голова правління EAG Development Ібрагім Альфахад повідомив, що компанія, яку він представляє, має досвід інвестування в будівництво  електростанцій, у т.ч атомних, і підкреслив: «Україна сьогодні не така, як багато років тому. Вона вийшла на міжнародну арену. Нам дуже цікаво знати вимоги, що пред’являються тут до проекту, і ми хотіли б у подальшому відвідати вашу станцію, аби детальніше ознайомитися з її об’єктами. Після обмінних візитів можна буде створювати команду, визначати часові та фінансові рамки, а також основні віхи робіт».

Присутні на зустрічі народні депутати України Олександр Жолобецький і Олександр Лівік пообіцяли всебічну підтримку співпраці, що намічається.

О. Жолобецький: «Якщо ви говорите про створення робочої групи та технічну роботу, ми зі свого боку можемо гарантувати вам комунікацію на рівні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також Кабінету Міністрів України. Наше завдання як народних депутатів — рухатися з вами однією командою, і не послідовно, а паралельно. І ми готові докласти всіх зусиль, щоб ця спільна робота завершилася успіхом».

Олександр Лівік: «З позиції одного з членів профільного паливно-енергетичного комітету можу сказати, що будівництво енергоблока-мільйонника стоїть на порядку денному. Це абсолютно вписується в програму енергобезпеки України. Її сьогодні підтримують наші західні партнери, що теж може слугувати елементом гарантії безпеки. Тому в законодавчому органі — парламенті — та його паливно-енергетичному комітеті ми відстоюватимемо ідею будівництва ще одного реактора-мільйонника на майданчику ЮУАЕС. Тим паче, що для цього є проектні, логістичні, кадрові рішення. І це суттєво заощадить капітальні вклади, необхідні для спорудження енергоблока».

Свою підтримку перспективному будівництву нового заміщуючого блока на южно-українському майданчику висловили також голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков і голова облради Вікторія Москаленко. 

gal_45409_photos0_96948