Підготовка перспективного кадрового резерву у ВП «Атомремонтсервіс»

Останнім часом наша Компанія зіткнулася з проблемою конкурентної боротьби за висококваліфікований персонал. ДП «НАЕК «Енергоатом» знає про дефіцит досвідчених спеціалістів не з чуток. Справжній «кадровий голод» керівників середньої ланки, звільнення працівників через неможливість зростання і зниження інтересу до роботи, втрата мотивації – такі реалії сьогодення. У ВП АРС ці зміни зовнішнього і внутрішнього середовища намагаються подолати. Один із шляхів – це формування вмотивованого перспективного кадрового резерву. Звісно, кадровий резерв не панацея від усіх бід, але з деякими проблемами в управлінні персоналом може допомогти.

Система підготовки кадрового резерву у ДП «НАЕК «Енергоатом» за останні роки не зазнавала значних змін. За результатами атестації формуються списки персоналу, зарахованого до кадрового резерву, на основі типових програм підготовки розробляються індивідуальні програми підготовки резерву. Наскільки це ефективно –  питання суперечливе і потребує окремої дискусії.

Ми чітко розуміємо, що принципи роботи з персоналом, зокрема з кадровим резервом, необхідно переглядати, необхідно «ламати шаблони» і створювати щось принципово нове. Тому, задля формування якісно нового складу кадрового резерву, за основу була прийнята технологія підготовки на посаду президента Компанії, що застосовувалася навчальним центром «Академія керівників атомної енергетики».

У тісній співпраці з НЦ «АКАЕ» навчально-тренувальний центр
ВП «Атомремонтсервіс» розробив Програму підготовки перспективного кадрового резерву. Ця Програма передбачає проходження навчальних курсів з культури безпеки, досвіду експлуатації, основ організації ТОіР, економіки підприємства, юридичної грамотності, включає самостійне вивчення літератури, яка стосується управління підприємством, командою, собою.

Наступний етап Програми – стажування на робочому місті керівника, яке розраховане на формування у осіб, що навчаються, цілісності картини функціонування свого підрозділу. По суті, це занурення у робоче середовище керівника підрозділу.

Завершальний етап Програми – підготовка та захист розвиваючого проекту на тему, що стосується діяльності свого підрозділу або ВП АРС у цілому. Кожен із стажерів презентував свій розвиваючий проект безпосередньому керівнику та директору ВП АРС. Теми розвиваючих проектів різноманітні і розкривали велику кількість питань, що турбують персонал та керівників ВП АРС усіх рівнів, починаючи з майстра та закінчуючи директором.

Для участі у проекті було відібрано 13 працівників. Незважаючи на роз’їзний характер робіт і складнощі у можливості відвідування занять, НТЦ знайшов вихід з цієї проблеми. Був розроблений і погоджений з виробничими підрозділами графік навчання. Розроблена методика проходження стажування на робочому місці керівника. Для зручності та полегшення процесу навчання на сайті ВП АРС були створені «Особисті кабінети» для осіб, що навчаються. Це дало змогу в on-line режимі керувати процесом навчання.

17 грудня пройшов захист розвиваючих проектів. На захисті були присутні директор навчального центру «Академії керівників атомної енергетики» Сергій Ублік та консультант з методичної роботи НЦ «АКАЕ» Олександр Петров. Для розгляду було презентовано дев’ять доповідей. На жаль, ще чотири доповіді заслухати не вдалося, бо не всі учасники Програми підготовки кадрового резерву у 2019 році змогли взяти участь у захисті своїх розвиваючих проектів через роз’їзний характер робіт.

Незважаючи на труднощі, з якими зіткнулися як стажери, так і керівники навчального процесу, вважаємо, що технологія підготовки кадрового резерву через навчання, стажування, захист розвиваючого проекту є вдалою спробою у формуванні вмотивованого перспективного кадрового резерву ВП АРС.

Бажаючі мають змогу ознайомитися з доповідями на сайті ВП АРС за адресою www.ars.atom.ua.

Начальник НТЦ ВП АРС Дмитро СОЗІНОВ

IMG_20191217_153556

IMG_20191217_105502

IMG_20191217_153612

IMG_20191217_153956