«Пілотний» проєкт з розробки протиаварійних flex-процедур для блока №4 ВП ЗАЕС – на завершальному етап

Саме на енергоблоці № 4 Запорізької АЕС у 2015  році в рамках підготовки Національного плану реагування на надзвичайні ситуації в паливно-енергетичному комплексі  було розпочато процес впровадження так званих flex-процедур, або процедур використання непроєктного обладнання за тривалої втрати електропостачання власних потреб.

Це новий напрямок протиаварійної документації, який отримав розвиток у світі після аварії на японській АЕС «Фукусіма». Основне призначення flex-процедур – надавати стратегію конкретного використання мобільних насосних установок (МНУ) і мобільних дизель-генераторних станцій (МДГС) в умовах позапроєктних аварій.

Над реалізацією проєкту працюють фахівці служби головного технолога та служби головного фахівця з енергетичних реакторів Запорізької АЕС. Flex-процедури фактично є тим документом, на основі якого розгортатиметься мобільна техніка і завдяки якому оперативний персонал краще орієнтуватиметься в аварійній ситуації.

Наразі фахівці провели всі необхідні випробування. ЗАЕС отримала дозволи на використання спецтехніки у разі виникнення аварійної ситуації. Мобільну техніку введено в роботу на всіх енергоблоках – з першого по шостий. Процедури розроблено, зауваження Держекспертизи враховано – документація перебуває на розгляді в Держатомрегулюванні України. Після остаточного узгодження проєкт передбачається розповсюдити й на інші енергоблоки ЗАЕС.

«Розроблена документація – це завершальний етап процедури впровадження протиаварійної техніки на Запорізькій АЕС»,– зазначив головний фахівець з енергетичних реакторів ВП ЗАЕС Сергій Шигін.