ППР енергоблоку №2 РАЕС – в активній фазі

Виконується на ТА-4 чистка лопаток від сторонніх відкладень механічним способомВідповідно до графіку ремонтів діючих енергоблоків АЕС України та згідно з узгодженою заявкою на енергоблоці №2 Рівненської АЕС (ВВЕР-440) триває капітальний планово-попереджувальний ремонт, розрахований на 63 календарні доби.

В ході ремонтної кампанії на основному обладнанні низка регламентних та понадрегламентних робіт, зокрема капітальний та середній ремонти турбоагрегатів й поточний та середній ремонти турбогенераторів, виконується персоналом цеху з ремонту основного турбінного устаткування (ЦРТУ) енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС.

За словами Василя Татарського, начальника ЦРТУ ЕРП, в рамках проведення регламентних робіт наразі триває капітальний ремонт турбогенератора ТГ-3. «Виконується капремонт циліндра високого тиску (ЦВТ). Станом на поточну добу проведено розбирання обладнання та проводиться дефектування деталей і вузлів ЦВТ. Відповідно дефектуються лінія валопроводів: ротора високого і низького тиску №1,2, підшипникові опори», – коментує В.Татарський.

Перелік регламентних робіт включає також виконання капітального ремонту системи регулювання, захисту та паророзподілу турбіни (САРЗтаПР) ТГ-3. Проводитиметься повне розбирання деталей та вузлів, здійснюватиметься підготовка та контроль металу, заміна деталей, які виробили свій ресурс, зворотнє збирання обладнання САРЗтаПР.

Василь Татарський зокрема звернув увагу й на ряд понадрегламентних робіт, які наразі виконуються на турбоагрегатах ТА-3 та ТА-4. Нині проводиться розкриття циліндрів низького тиску (ЦНТ). «Це додатковий комплекс робіт з метою видалення відкладень на робочих лопатках роторів низького тиску. Попередньо спеціалістами «Атомремонтсервісу» проводився додатковий огляд роторів за допомогою відеоендоскопу. За висновками даного огляду, станом на сьогодні на ТА-4 виконується чистка лопаток від сторонніх відкладень механічним способом», – наголосив спеціаліст.

Розбирання регулюючого клапану високого тиску турбіни ТГ-3Як зазначає Василь Татарський,  персоналом дільниці з ремонту маслосистем турбін, систем автоматичного регулювання захисту та паророзподілу ЦРТУ ЕРП виконується промивка маслопроводів маслосистем на ТА-3 та ТА-4. Також графіком передбачено проведення регламентного комплексу робіт з ремонту насосного обладнання системи ущільнення вала генератора й обладнання системи охолодження статора генератора.

Зокрема, атомник окреслив й ремонтні роботи обладнання другого каналу системи безпеки. Персоналом дільниці з ремонту дизельного і компресорного устаткування ЦРТУ ЕРП наразі виконується поточний ремонт дизель-генератора ДГ-22. Роботи, які при цьому необхідно виконати: опресування внутрішнього контуру, перевірка роботи форсунок ДГ-22, перевірка та виправлення центрування дизеля 15Д100 із генератором.

Всі заплановані роботи підрозділ виконує своєчасно та якісно відповідно до вимог правил технічної  експлуатації. «ППР блоку проводиться раз на рік, тому після завершення ремонтної кампанії ми несемо відповідальність за стабільну та безпечну роботу обладнання впродовж наступних 12-ти місяців», – зазначає фахівець.

Сайт РАЕС