Рада заборонила імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №2233, яким були внесені зміни в закон «Про ринок електроенергії» та заборонене постачання електроенергії в Україну з Росії за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовий ринок, залишивши можливість імпорту з РФ на ринок «на добу наперед» та з Білорусії за двосторонніми договорами, на РДН та ВДР.

За відповідне рішення проголосували 274 депутатів з 226 необхідних. Норми закону вступають в силу з дня, наступного за днем його опублікування.

«За двосторонніми договорами не можливо буде отримувати електроенергію з Російської Федерації», – прокоментував суть змін народний депутат від фракції «Слуга народу», голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

Парламент також надав право Кабміну тимчасово скасовувати заборону на імпорт російської електроенергії з метою уникнення надзвичайної ситуації в ОЕС України.

Нова редакція закону зобов’язує виробників (крім альтернативної генерації) та імпортерів продавати не менше 15% місячного обсягу на ринку «на добу наперед». Ця норма діє з початку наступного року до кінця 2025р. Протягом грудня 2019р обов’язковий обсяг продажу на РДН становить 10%.

«Ця правка для того, щоб збільшити ліквідність на ринку «на добу наперед». На сьогодні державний «Енергоатом» лише 10% електроенергії продає у вільний ринок, після цієї правки він зможе продавати 15%, тобто він буде отримувати більше грошей і він зможе підняти зарплати на наступний рік. Ця правка на користь державної компанії «Енергоатом», – зазначив Герус.