Ремонтну кампанію – 2019 на ЗАЕС відкриє енергоблок №4

Ремонтна кампанія 2019 року на Запорізькій АЕС розпочнеться відповідно до графіка планово-попереджувальних ремонтів енергоблоків АЕС з виведення 12 березня в плановий середній ремонт енергоблока №4.

Протягом ремонту на блоці планується перевантаження палива, передбачена заміна перевантажувальної машини на нову, виготовлення якої вже зараз ведеться в Чехії. Фахівцям електричного цеху належить виконати важливі роботи щодо модернізації електротехнічного устаткування. У зв’язку з цими та іншими важливими заходами, а також регламентними роботами, які входять в розряд обов’язкових цей ремонт буде тривалим: він займе 110 діб.

Наступним наприкінці березня буде виведений в капітальний ремонт енергоблок №2. За планом він має продовжитися 160 діб. Такий тривалий термін передбачається у зв’язку з заміною конденсаторів. Це масштабний захід, який проводиться із залученням проектантів, підрядних організацій, а також структурних підрозділів станції. Вже зараз фахівці управління будівництва облаштовують монолітний бетонний майданчик для розташування устаткування. А енергоремонтний персонал опрацьовує важливі питання, які належить реалізувати на практиці.

«На енергоблоках №3 і №4 ЗАЕС вже проведена заміна конденсатора турбіни. За підрахунками фахівців протягом 3-4 років за рахунок додаткового виробництва електроенергії на цих енергоблоках вартість нового і дорогого устаткування має повністю окупитися. При цьому був досягнутий важливий результат – надійність в експлуатації», – підкреслив заступник головного інженера енергоремонтного підрозділу Сергій Гурін.

Також в рамках ремонтної кампанії поточного року заплановано виконати середній ремонт енергоблоку №5, який розпочнеться у червні та капітальні ремонти енергоблоків №1 та №3 у вересні та листопаді відповідно. Середній ремонт енергоблоку №6 заплановано розпочати наприкінці грудня 2019 року.

Всі ремонти  досить тривалі, тому що устаткування потребує заміни, модернізації, додаткової уваги, що вкрай важливо в процесі безпечного й надійного виробництва електроенергії.

Також основним завданням на цей рік є модернізація відкритого розподільчого пристрою, розширення ліній електропередачи, щоб забезпечити можливість максимальної видачі електроенергії, яку здатні виробити енергоблоки ЗАЕС. Це дуже важливо, особливо в осінньо-зимовий максимум.