Рівненська АЕС готується до планово-попереджувального ремонту енергоблока №3

На Рівненській АЕС відбулась технічна нарада щодо виконання заходів з модернізації обладнання та підвищення безпеки енергоблоку №3 в період планово-попереджувального ремонту (ППР), старт якого заплановано на початок червня поточного року.
Чергова нарада відбулось на чолі з головним інженером – першим заступником генерального директора РАЕС Павлом Ковтонюком за участю заступників головного інженера, керівників структурних підрозділів електростанції.
Як зазначив заступник головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергій Григораш, в ході ППР енергоблоку №3 РАЕС заплановано виконати 15 заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки, з них 13 – заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ) повністю або частково та 2 – заходи згідно з умовами окремих дозволів, приписів, технічних рішень, що узгоджені Держатомрегулювання України.
В рамках ППР-2019 на енергоблоці №3 до реалізації заплановано: завершення монтажу системи примусового скидання тиску з системи герметичного огородження; заміну зворотних клапанів на трубопроводах гострої пари, впровадження системи очищення на «ходу» карт басейну витримки технічної води та міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів; модернізацію системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення та керуючих систем безпеки із заміною уніфікованого комплексу технічних засобів; модернізацію системи управління резервних дизель-генераторів та систем важливих для безпеки із заміною електродвигунів 6 кВ та 0,4 кВ; модернізацію силових і керуючих гермопроходок через контаймент та схем релейного захисту та автоматики з реле на мікропроцесорній базі; оснащення установками контролю силового маслонаповненого обладнання та стаціонарними неавтоматичними установками газового пожежегасіння приміщень електростанції.
Під час ремонтної кампанії на енергоблоці №3 буде реалізовано низку заходів, які не належать до КзПБ: заміна джерел іонізуючих випромінювань та захист резервного щита управління від затоплення. Після завершення дослідної експлуатації заплановано введення в промислову експлуатацію обладнання приладового забезпечення системи аварійного та післяаварійного моніторингу, системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення, системи контролю концентрації водню в гермооболонці для запроектних аварій; нейтронних аналізаторів боровмісних середовищ, а також обладнання електротехнічного напрямку.
«Питання чергового засідання стосувалися стану готовності до виконання заходів з підвищення безпеки, що плануються до реалізації під час першого планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3 після продовження його терміну експлуатації. Під час цьогорічного ППР заплановано реалізувати низку масштабних заходів КзПБ, ввести обладнання в промислову експлуатацію, виконати надтипову роботу пов’язану із модифікацією обладнання – впровадження нового типу ущільнення головних циркуляційних насосів. Як і зазвичай, напередодні реалізації заходів існують ризики, проте всі вони перебувають під контролем. На сьогоднішній день колектив Рівненської АЕС проводить активну підготовку до ППР-2019», – підсумував Сергій Григораш.

Енергоатом

РАЕС