СБУ та ГПУ провели обшуки в «Енергоатомі»

11 грудня слідчі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури провели обшуки в НАЕК “Енергоатом”.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Обшуки проводились для перевірки факту закупівлі обладнання та монтажних робіт для деяких АЕС за завищеними цінами.

Також повідомляється, що обшуки проводились за місцем роботи та проживання посадовців держпідприємства, які можуть бути причетними до корупційної схеми.

«У 2017-2018 роках окремі комерційні структури поставили спеціалізовані клапани на загальну суму майже 40 млн. грн., попередньо придбавши їх у виробників за ціною, що в чотири рази менша.

З метою штучного завищення вартості продукції було виготовлено псевдодоговори купівлі-продажу, бухгалтерську та податкову звітність, використано ланцюг підприємств «транзитерів»» – йдеться в повідомленні.

Наразі в справі триває досудове розслідування.

Раніше повідомлялось, що «Енергоатом» замовив ремонт регуляторів на Запорізькій АЕС за вдвічі дорожчу ціну, аніж «Росатом» закупив нові.

27 листопада Кабмін прийняв рішення про звільнення з посади президента «Енергоатому» Юрія Недашковського.  Згодом Кабінет міністрів призначив генерального директора Рівненської АЕС  Павлишина Павла тимчасово виконуючим обов’язки президента державного підприємства НАЕК «Енергоатом».

В Мінекоенерго звинуватили Недашковського в неефективному менеджменті, розкраданні державних коштів, укладенні невигідних підприємству договорів по закупівлі та постійному невиконанні фінансових планів.

28 листопада Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості України («Атомпрофспілка») організувала акцію протесту на підтримку звільненого напередодні очільника НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

В Національній атомній енергогенеруючій компанії «Енергоатом» стверджують, що звинувачення на адресу екс-голови підприємства Юрія «є маніпулятивними, неправдивими» та демонструють відсутність реальних приводів для відставки Недашковського.