Україна створила річний запас ядерного палива — Енергоатом

В Україні створено річний запас свіжого ядерного палива та заплановано розгорнути виробництво комплектуючих до паливних касет за технологією американської компанії Westinghouse.

Про це заявив президент державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»» Юрій Недашковський під час наради з питань розвитку атомної енергетики на Хмельниччині за участю Президента України Петра Порошенка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас створено річний запас свіжого ядерного палива, що з урахуванням спеціальних положень контракту з Westinghouse гарантує забезпечення паливом атомних електростанцій України за будь-яких форс-мажорних обставин», — сказав Недашковський.

Також він повідомив, що планується розгорнути виробництво на потужностях українського окремого підрозділу «Атоменергомаш» комплектуючих виробів (головок і хвостовиків) для паливних касет по технології Westinghouse.

«Ми дійсно готові до розширення виробництва і до налагодження виробництва власне ядерного палива, ми до цього наполегливо готуємось», — додав президент «Енергоатома».

Як повідомляв Укрінформ, лише компаніі Westinghouse та російська «ТВЕЛ» володіють технологією виробництва палива для реакторів типу ВВЕР, якими обладнані українські атомні електростанції. У березні 2008 року Енергоатом уклав із Westinghouse Electric Sweden (Швеція) контракт на забезпечення у 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити контракт до 2020 року. У січні 2018 року контракт було продовжено до 2025 року. Угодою передбачається поставка ядерного палива для забезпечення семи українських атомних блоків.

Укринформ