«Укренерго» 23 лютого обмежило атомні станції на 9,2% – до 239 млн кВт-г

НЕК «Укренерго» 23 лютого обмежило виробництво електроенергії на атомних станціях України на 24,2 млн кВт-г – до 239,1 млн кВт-г, таким чином АЕС виробили 90,8% запланованого відпуску. Про це повідомив прес-центр НАЕК «Енергоатом».

«Минулої доби, 23 лютого, станціями вироблено 239,09 млн кВт-г електроенергії. Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 24,24 млн кВт-г електроенергії», – зазначається у повідомленні.

Як повідомляло агентство ExPro, компанія «Укренерго» в середині грудня 2019р обмежувала АЕС через профіцит електроенергії в об’єднаній енергосистемі України. Це сталось через завищені обсяги електроенергії, які заявили до продажу учасники ринку, при значному зниженні рівня споживання електроенергії в години нічного мінімуму через нетипово теплу погоду.

Крім того, в грудні 2019р головний диспетчер «Укренерго» Віталій Зайченко повідомляв про середній профіцит потужностей в енергосистемі на рівні 1500 МВт, який іноді може зростати до – 3000 МВт. Що спричиняє тимчасове розвантаження блоків АЕС, зупинку роботи енергоблоків ТЕС та обмеження потужних ВЕС.