УкрЯТ організувало зустріч з представниками ядерних товариств Фінляндії, Словенії та Хорватії

За сприяння секретаріату Українського ядерного товариства було організовано зустріч українських фахівців-атомників з представниками ядерних товариств Фінляндії, Словенії та Хорватії. Зустріч відбулась 13 квітня в Києві в рамках ознайомчого візиту європейських ядерників до України та, зокрема, Чорнобильської зони відчуження та ДСП «Чорнобильська АЕС», де учасники візиту змогли ознайомитись з об’єктом «Укриття», а також на власні очі побачити процес зняття з експлуатації енергоблоків типу РБМК-1000.

В рамках дискусій під час зустрічі куратор поїздки з фінської сторони Туомо Хаттунен (Tuomo Huttunen) зазначив, що такі візити на ядерні об’єкти країн Європи реалізуються кожні два роки з метою налагодження співробітництва з ядерними товариствами, обміну досвідом та знаннями, а також консолідації зусиль атомників задля розвитку світової ядерної енергетики. Протягом заходу також були окреслені перспективи розвитку співпраці між молодіжними секціями ядерних товариств України, Словенії та Фінляндії, зокрема в рамках проведення спільних наукових, просвітницьких та інформаційних заходів.

Зустріч була організована та проведена секретаріатом УкрЯТ на виконання рішення Правління Українського ядерного товариства про налагодження співробітництва з ядерними товариствами країн сусідів, як наступний крок у розвитку міжнародної співпраці.

Нагадаємо, що Українське ядерне товариство активно співпрацює з більшістю ядерних товариств Європи, а у березні 2019 року, на виконання рішення Правління, УкрЯТ подало заявку на вступ до Європейського ядерного товариства.