В Баку пройшло засідання головних інженерів АЕС України

74-та рада технічних керівників атомних станцій та інших відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» пройшла в столиці Азербайджану, де розташовані підприємства групи компаній ATEF — виробника трансформаторів та іншого силового електричного обладнання.

ATEF виграла торги з поставки (за кредитні кошти ЄБРР) сухих трансформаторів для 4-х блоків ВП ЗАЕС — з третього по шостий. Такі  трансформатори для атомних станцій в Україні не виробляються.

Під час проведення ради технічні керівники побачили виробничі потужності ATEF, ознайомилися з поточними і перспективними можливостями підприємств, які входять у цю групу.

ATEF виробляє трансформатори нового покоління, виготовлені за новітніми технологіями на сучасному обладнанні. Продукція відрізняється високою якістю, тому для ДП «НАЕК «Енергоатом» така співпраця є досить цікавою.

«Підприємство прогресивне, швидко вдосконалюється, проблеми аналізують і роблять висновки. Спілкування з керівництвом і представниками ATEF показало, що це дійсно розвинута компанія, яка має майбутнє», — констатує головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

Ключовою вже традиційно була тема підвищення потужності енергоблоків АЕС до 101,5% від номінальної. Енергоблок №2 ВП ЗАЕС в цьому напрямку — пілотний в Україні за проектом В-320 і першим на станції почне нести таке навантаження. Розпочати дослідну експлуатацію в цьому режимі планується після планово-попереджувального ремонту 2019 року.

Серед основних на засіданні були й питання щодо роботи стенду випробувань імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску (ІЗП КТ), що введений на Запорізькій АЕС в промислову експлуатацію. Обговорювалось, як планується проводити випробування клапанів з усіх АЕС та умови їх транспортування.

Загалом такі наради дуже важливі, оскільки на них вирішується багато актуальних для атомних станцій та інших підприємств Компанії питань.