В УкрЯТ підбито підсумки діяльності 2019 року та обговорено плани наступного року

У Києві відбулось чергове засідання Правління Українського ядерного товариства (УкрЯТ), під час якого підбито попередні підсумки роботи за 2019 рік тазатверджено план роботи Товариства на наступний рік.

Учасниками зустрічі стали члени Українського ядерного товариства від усіх відокремлених підрозділів та організацій, ветерани-енергетики. До складу делегації від ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області увійшли заступник генерального директора Рівненської АЕС з персоналу Ігор Вітковський та голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській областіСергій Гуцало, а також перший директор РАЕС, голова ветеранської секції товариства Володимир Коровкін.

Під час засідання членами Правління Товариства обговорено низку актуальних питань інформаційно-просвітницького, державницького, організаційного таміжнародного напрямків діяльності Товариства.

В рамках звітної доповіді про результати роботи Правління за травень-листопад 2019 року президент УкрЯТ Григорій Муляр проінформував про актуальні проблеми та здобутки атомної галузі і Українського ядерного товариства, зауваживши на успішно проведеній міжнародній конференції ветеранів атомної енергетики, яка була присвячена питанням збереження і передачі ядерних знань.

Виконавчий секретар Товариства Данило Лавренов доповів про вже реалізовані заходи та окреслив заплановані Товариства. За його словами, план заходів на 2020 рікбуде включати п’ять основних напрямків роботи (організаційний, науково-прикладний, просвітницький, видавницький, а також співробітництво з партнерами) тазагалом 35 конкретних заходів. В план робіт також було включено заходи відокремлених підрозділів УкрЯТ.

Крім того, виконавчий секретар УкрЯТ проінформував про результати міжнародної діяльності Товариства, а саме про участь УкрЯТ у Вищій науковій раді Європейськогоядерного товариства, заплановані партнерські візити в Україну членів ядерного товариства Чехії, студентів Чеського технічного університету та членів ядерноготовариства Великої Британії. Також окреслив питання участі УкрЯТ у генеральній Асамблеї Європейського ядерного товариства, що відбудеться 5 вересня 2020 року у м. Лондон та питання поданої заявки УкрЯТ на прийом в Україні Міжнародного молодіжного ядерного конгресу в 2022 році, який покликаний сприяти налагодженню новихпідходів відстоювання інтересів атомної енергетики через глобальну кооперацію молодих фахівців-ядерників.

Окрему увагу було приділено заходам, які невдовзі проходитимуть за підтримки УкрЯТ. Серед них XV Міжнародна науково-технічна конференція «Проблеми сучасноїядерної енергетики», яка відбудеться 13-15 листопада у Харкові та Міжнародна конференція «Ринок електроенергії в Україні та атомна енергетика: шлях до сталогорозвитку чи деградація», що запланована на 4 грудня.

Як зазначив голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, участь в XV Міжнародній науково-технічній конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики»візьмуть й спеціалісти Рівненської АЕС. Зокрема Андрій Карпович, призер конкурсу наукових доповідей, інженер служби аналізу безпеки РАЕС доповідатиме на тему: «Обґрунтування ефективності використання ГЦН при аваріях з виникненням парової подушки в реакторній установці енергоблоку №2», а викладач професійно-технічного училища РАЕС Анна Скібчик висвітлить тему «Формування правових компетенцій молоді як елементу культури безпеки».