Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ»

23 та 24 квітня Українське ядерне товариство та НАЕК «Енергоатом» провели Всеукраїнський конкурс рефератів. Захід користується популярністю серед учнів старшої школи, які цікавляться проблематикою ядерної галузі та розглядають можливість пов’язати своє життя з професією атомника.

Загалом, у конкурсі рефератів свої наукові доробки представили 22 учасники із міст-супутників АЕС, а також  Харкова та Львова. Серед них і двоє переможців першого етапу конкурсу, що відбувся у Славутичі. Право участі у фінальному етапі отримали двоє учнів — Захарчук Наталія (Славутицький ліцей) та Присяжний Вадим (Славутицька ЗОШ №3).

Переможцями Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ» було визначено:

Гран-прі – робота Зінчук Ганни «Дослідження роботи турбогенератора ТВВ-1000-2-МУЗ, забезпечення максимальної надійності енерговиробництва та його економічності» (с. Берездів Хмельницької обл.);

Перше місце – робота Атаманенко Тетяни «Терміносистема атомної енергетики та її відображення в спеціалізованих довідниках» (м. Енергодар Запорізької обл.);

Друге місце – робота Каваки Вікторії «Ставлення мешканців Южноукраїнська до ЮУАЕС» (м. Южноукраїнськ Миколаївської обл.);

Трете місце – робота Регещук Ольги «Атомна енергетика проти альтернативних джерел енергії. Хто кого?» (м. Вараш Рівненської обл.).

У другому етапі конкурсу роботи учасників оцінювали представники Енергоатома, Українського ядерного товариства та Національного технічного університету України «КПІ». Виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов констатував розширення географії заходу та зазначив, що конкурс є важливою сходинкою для усвідомлення вибору  майбутньої професії. Більш того, за словами заступника декана теплоенергетичного факультету КПІ Вадима Кондратюка, конкурс рефератів допомагає у підготовці майбутніх студентів для профільних вузів.

Традиційно, у рамках конкурсу учасники відвідали музеї Києва, а ще — отримали нагоду познайомитися та поспілкуватися з однолітками.

Світлина від Українське Ядерне Товариство.