Влада + громада. Вирішуємо питання Славутича разом

 У суботу, 2 березня в залі засідань виконкому відбувся круглий стіл щодо надання пропозицій до переліку об’єктів соціального призначення, на спорудження (будівництво) яких спрямовуються кошти в обсязі 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій. У залі зібралися активні громадяни міста, депутати Славутицької міської ради, представники органів місцевого самоврядування щоб провести  активну розмову щодо кращого і продуктивного використання коштів.  
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій», укладеного договору між ДП «НАЕК» Енергоатом» та  Київською обласною державною адміністрацією, передбачається,  що 10% від загальної кошторисної вартості будівництва ЦСВЯП спрямовуються на вирішення соціальних питань у Поліському, Іванківському районах і місті Славутич, визначаються і  види робіт які можуть здійснюватися.

Напередодні круглого столу, міська влада звернулася до жителів надати управлінню капітального будівництва Славутицької міської ради свої пропозиції до переліку об’єктів соціального призначення. До 1 березня  управлінню надійшло 23 пропозиції​. Найчастіше славутичани пропонували відремонтувати басейн «Дельфін», реконструювати Центральну площу, провести благоустрій Добринінського кварталу.   

Міський голова Юрій Фомічев, відкриваючи круглий стіл, нагадав присутнім про ті кроки, які  були вже зроблені та  усі складнощі і проблеми, позитивні і негативні моменти з якими зіткнулися органи місцевого самоврядування на шляху виконання Закону:
«Ми сьогодні зібралися, щоб стратегічно визначитись з використанням коштів від будівництва ЦСВЯП. Це не перший і далеко не останній крок в цьому напрямі. Вважаю, що не правильно було б використати кошти тільки для «латання дір». Кошти потрібно розділити на  три напрямки: 10% – на “латання дір”, 20-30 % – на вирішення питань життєзабезпечення міста і не менше  50% направити на проекти розвитку, які б сприяли  створенню нових робочих місць, приходу нових інвестицій у Славутич і створювали б умови для стабільного розвитку міста на багато років вперед».

Депутат Олександр Макаров відмітив про не зовсім відкрите проведення тендерів, внаслідок чого деякі з них скасовані. Необхідно  звернутися до департаменту капітального будівництва Київської області, що тендерна документація, проведення тендеру і закупівля має  проходити прозоро, щоб у ній брали участь ті, хто бажає дійсно виконати роботи, а не отримати просто аванс. Для підвищення якості проведення тендерів необхідно відмінити аванси, ввести штрафні санкції за не якісне, або не своєчасне виконання робіт.
Це сприятиме тому, що виконання робіт дістанеться дійсно гідній будівельній фірмі і понизить число судових позовів, прискорить реалізацію проектів.  Присутні  погодилися з цією пропозицією.

Учасники круглого столу розглянути усі пропозиції, висловити зауваження, внесли доповнення до переліку. За підсумками круглого столу було прийнято рішення взяти пропозиції до відома та розглянути їх на сесії Славутицької міської ради.  Робота триває далі.