ЄС і Європейський банк рекомендують відстрочити запуск вільного ринку електроенергії

Представництво Європейського Союзу в Україні та Європейський інвестиційний банк рекомендують відстрочити запуск вільного ринку електричної енергії на невизначений термін.

Про це йдеться в повідомленні представництва Європейського Союзу в Україні на сторінці в соціальній мережі Facebook.

Згідно з повідомленням, представництва ЄС і Європейського інвестбанку рекомендують відстрочити запровадження вільного ринку електроенергії на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми і IT-системи ще не готові.

«З цієї причини запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а значить може бути контрпродуктивним для інтересів українських споживачів та учасників ринку. Крім того, в поточному політичному контексті буде складніше забезпечити управління цією реформою або втрутитися з метою усунення недоліків у разі такої необхідності», — наголошується в повідомленні.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) вважає за необхідне відстрочити запуск вільного ринку електричної енергії на невизначений термін.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик не бачить необхідності переносити запуск ринку електроенергії.

Закон «Про ринок електричної енергії» передбачає введення з 1 липня 2019 року повномасштабного функціонування ринку електричної енергії.

Українські новини