Юрій Недашковський провів на ХАЕС нараду з питань відновлення працездатності турбогенератора енергоблока №1 станції

29 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президента НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. Під головуванням Президента відбулася нарада з питань відновлення працездатності турбогенератора енергоблока №1 ХАЕС.

В нараді взяли участь представники Міненерговугілля України, зокрема, генеральний директор Департаменту енергетичних ринків Ольга Богуславець та начальник. відділу поводження з радіоактивними відходами Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Служби безпеки України, представники НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів РАЕС та ХАЕС, «Атомремонтсервіс», «Складське господарство»,«Управління справами».

Під час наради генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко доповів про пошкодження та хід робіт по ремонту генератора. Заслухали також доповіді директора АРС Віталія Шикуна, начальника електричного цеху ХАЕС  В’ячеслава Семенова, які доповіли  про графік виконання робіт, наявність ТМЦ та оснастки, людські ресурси, фінансування тощо.

Заступник головного інженера ХАЕС з ремонту Валерій Лисенко проінформував учасників наради про виконання робіт по заміні статора генератора. Головний інженер ВП ХАЕС Олександр Клєпов розповів про режим роботи енергоблоків №1 і №2 ХАЕС під час проведення ремонту генератора.

Нагадаємо, що згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року при виконанні програми пускових операцій виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.

За результатами попередньої дефектації вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора, який після переведення в процес модернізації за технологією фірми ALSTOM, перебуває на території проммайданчика Хмельницької АЕС з 2010 року. Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модернізаційних робіт буде виконане вкладання обмотки. Також було виявлено пошкодження на роторі, що вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності.

 Спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора персоналом ВП АРС, який будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі. Розроблені також деталізовані графіки виконання робіт. Щоденно під керівництвом головного інженера ХАЕС проводяться наради з керівниками і спеціалістами, які відповідають за ремонт визначеного обладнання.