З 31 травня по 2 червня на ХАЕС буде проводитися протидиверсійне та протиаварійне тренування

 

З 31 травня по 2 червня 2016 року на ВП «Хмельницька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» буде проводитися повномасштабне тренування сил та засобів реагування на випадок вчинення диверсії та відпрацювання  заходів з аварійної готовності  АЕС.

Таке тренування є частиною «Програми з включення державної системи фізичного захисту до глобальної системи фізичної ядерної безпеки», яка реалізується в Україні за підтримки  Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США  і спрямована на посилення захищеності радіаційно-небезпечних об’єктів, зміцнення потенціалу реагування на об’єктовому, регіональному та національному рівні,   співпрацю та ефективну взаємодію органів державної влади в цілях суспільної безпеки.

На об’єктово-регіональному рівні у тренуванні передбачається участь підрозділів охорони та аварійного реагування Хмельницької АЕС, Аварійно-технічного центру ДП НАЕК «Енергоатом», територіальних підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної гвардії, Національної поліції,  Антитерористичного центру при СБУ, управлінь з питань цивільного захисту населення   Хмельницької,  Рівненської ОДА та  м. Нетішін.

Тренування на ХАЕC має на меті удосконалення заходів запобігання, реагування, захисту і допомоги, посилення взаємодії  ядерної безпеки та захищеності. 

За ходом тренування на Хмельницькій АЕС будуть спостерігати  експерти Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США, Департаменту енергетики США, Аргонської національної лабораторії та Норвезького агентства радіаційного захисту.

Довідково: З 2014 року в Україні введений посилений режим фізичного захисту ядерних об’єктів. Протягом 2015 року на всіх АЕС України проведені навчання та тренування  з  практичного відпрацювання взаємодії сил оброни, охорони та перевірки готовності до реагування на  загрози будь-якого характеру.